رانندگی تدافعی

آخرین بروزرسانی: 1401/02/24
رانندگی تدافعی

در این دوره چه آموزش داده می شود؟

رانندگی تدافعی نوعی از رانندگی است که علی رغم شرایط اطراف و اعمال راننده های دیگر جان، زمان و پول انسانها را نجات میدهد. با استفاده از آموزشهای رانندگی تدافعی می توان با پیش بینی موقعیتهای خطرناک و اشتباهات دیگران خطرات و خسارات رانندگی را کاهش داد. افزایش ایمنی راننده و سرنشینان، کاهش مصرف سوخت، کمتر شدن استهلاک وسیله نقلیه و تبدیل خسارات حداکثری به حداقلی از مهمترین مزایای استفاده از تکنیکهای رانندگی تدافعی می باشد.

مهارت های رانندگی تدافعی منافع بسیاری برای کسانی که آنها را فرا می گیرند به همراه دارد و به همین دلیل است که در بسیاری از کشورها، گذراندن این دوره ها برای افراد گران قیمت جامعه، مانند اساتید دانشگاه، مهندسین و پزشکان، وزرا و وکلا و نمایندگان مجلس، نظامیان عالی رتبه، مدیران برجسته، دانشمندان و نخبگان و کلیه افرادی که جامعه برای رساندن آنها به جایگاه فعلیشان هزینه های زیادی را متحمل شده است یک الزام می باشد.

در واقع هدف اصلی دوره آشنایی فراگیران با علوم روز رانندگی و استفاده از توانایی های بالقوه و آموخته شده در راستای واکنش مناسب به حوادث می باشد.

فراگیران در پایان دوره مهارت های لازم در سنجش آمادگی خودرو و همچنین برنامه ریزی سفر ایمن در سطح جاده را خواهند داشت.

سرفصل های مطالب

  • عوامل موثر بر عملکرد راننده

  • نیروهای فیزیکی موثر بر نحوه رانندگی

  • قوانین و مقررات ترافیکی

  • مهارت های راانندگی در شرایط سخت

  • تکنولوژی های نوین در ایمنی رانندگی

  • اصول کاهش احتمال تصادف

  • فراگیری سیستم قطعه شناسی خودرو

  • مدیریت خرابی های خودرو در سطح سفر

برنامه درسی خالی است
آواتار کاربر
(0)
0 نظر
0 دانش آموز
1 دوره
تکنسین MWD/LWD در شرکت نفتی بین المللی Sclumberger؛ (2005-2004) کارشناس فنی و مهندسی – شرکت کنترل پردازنده ( 1386-1385) بازرس ارشد حمل و نقل- منطقه 4 عملیات انتقال گاز ( از 1386 تا حالا) مشاور و عضو افتخاری کارگروه استقرار نظام آراستگی در مجتمع گاز پارس جنوبی ( 1392-1391) مشاور HSE در حوزه حمل و نقل – شرکت ملی گاز ایران عضو کارگروه استقرار اولین نرم افزار مکانیزه حمل و نقل در صنعت نفت کشور (منطقه چهار عملیات انتقال گاز)

نقد و بررسی‌ها

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
0.0
بررسی امتیاز (0 تا 5).

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رانندگی تدافعی”

Main Content