صفحه اصلیاخباردوره Triz در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید

دوره Triz در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید

دوره آموزشی روش های حل خلاقانه مسئله و تصمیم گیری Triz به مدت دو روز در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد. دکتر حسین شاکری استاد برجسته کشوری مدرس این دوره بودند. ایشان دارای دکتری مدیریت گرایش تجارت بین الملل از دانشگاه سن خوزه آمریکا هستند و سال های زیادی در داخل و خارج کشور در سمت مدیر و مشاور در شرکت های گوناگون فعالیت داشته اند.

دکتر شاکری در مورد اهمیت دوره روش های حل مسئله و تصمیم گیری گفت:

توانایی حل مسئله مهارتي است كه براي هر فرد در هر بخشی از زندگي ضروری است و در اغلب ساعات روز فرد به حل نوعي مشكل می پردازد. شغل مديریت به طور ذاتي با توانایی حل مشكل در آمیخته است. اگر در سازمانها مشكلی وجود نداشت، به مديران هم نيازي نبود. بنابراين، تصور يك مدیر فاقد توانایی حل مشکل بسیار سخت است.
مديران توانمند و موفق، قادر به حل مشكلات به صورت عقلایی و گاهی خلاقانه هستند، به رغم آینكه ممکن است برای حل هر مشکل نیازمند مهارتهای متفاوتي باشند.
منظور از حل مشکل به صورت عقلايي این است که مدیر به حل نوعی از مشکلات می پردازد که هر روز و به طور مستمر با آنها درگیر است. اما حل خلاقانه مشكل كمتر رخ مي دهد و هنگامی است که مدیر با نوعی از مشکل طرف است که تا کنون با آن برخوردی نداشته و راه حلی هم برای آن ندارد لذا با خلاقیت خود اقدام به حل مسئله می نماید.
توانايي حل خلاقانه مسائل، حرفه ای هاي موفق را ازمدیران ناموفق و مديران كمياب را از مديران ناتوان جدا می سازد و این نوع حل مشکل است که مي تواند اثر شگرفي بر كارايي سازمان داشته باشد. ضروری است به عنوان یک مدیر بر روی توانایی حل مساله، به ویژه به صورت خلاقانه تمرکز بیشتری داشته باشید و سعی کنید این مهارت را بیاموزید.

ارسال نظر

بازگشت به بالا